Boadicea Małgorzata Szepelak: poezja i proza na YouTube

Poezja i proza na kanale Boadicea

Niedawno w przestrzeni internetu powstał literacko-artystyczny zakątek, gdzie słowa wirują jak nuty, a głosy Małgorzaty i Tomasza prowadzą przez zakamarki poezji i prozy poetyckiej. Nowo powstały kanał Boadicea – przestrzeń, w której narodził się projekt, który wzbudził zainteresowanie całkiem sporej grupki słuchaczy. Stąd pomysł na wrzucenie tego w sieć https://www.youtube.com/@BoadiceaMalgorzataSzepelak

Jak to się zaczęło?

Kanał Boadicea narodził się z pasji do literatury i … muzyki. Wszystko zaczęło się od tomu poezji Kufer cedru pełen mojego autorstwa, i od ulubionej piosenki w liceum. Najpierw powstał blog literacki, potem na jednym z festiwali literackich poznałam Stacha Ożoga. Debiutancki tom poezji został przeniesiony na nagrania we współpracy z uznanym rzeszowskim twórcą, Stachem Ożogiem. Stach, znany malarz, poeta, rzeźbiarz, wykładowca i promotor literatury, miał razem ze mną interpretować wiersze, by następnie uwiecznić zawartość Kufra …na płycie.

Los miał nieco inne plany. Podczas jednej z sesji nagraniowych Stach odkrył talent lektorski Tomasza, prywatnie mojego męża. Głęboki, radiowy głos okazał się idealnym uzupełnieniem mojej poezji. Stach Ożóg, po próbnym przesłuchaniu nagrań z udziałem Tomasza, zaproponował nagranie duetu Małgorzata – Tomasz.

Tak powstał oryginalny projekt, który przerodził się w dwie płyty: pierwsza z udziałem Małgorzaty i Stacha, druga – z Małgorzatą i Tomaszem.

 

Dwa Głosy, Jedna Poezja

Kanał Boadicea to miejsce, gdzie każdy wiersz, czy proza poetycka, stają się żywą opowieścią. Muzyka, indywidualnie dobrana przez Stacha do poezji, przenosi w świat emocji i refleksji i  jednocześnie współgra z każdym wierszem. Podobno nasze głosy tworzą harmonijną całość, która – zdaniem odbiorców, którzy już przesłuchali płytę – wciąga i hipnotyzuje. Nasze interpretacje wierszy i prozy z  tomu Kufer cedru pełen przyniosły opinie:

  • Naprawdę dobrze się tego słucha!
  • Przyjemne głosy
  • Magiczny, radiowy głos Tomasza
  • Czekam na kolejne
  • Gdzie do tej pory był Tomasz?

Przeżyj to Sam

Zapraszamy do odkrycia kanału Boadicea Małgorzata Szepelak. Nagrania są dostępne na naszej stronie; wiemy, że wielu słuchaczy upodobało sobie tę formę literackiej ekspresji. Jest też dostępna wersja CD.

Zapraszamy pod adres  https://www.youtube.com/@BoadiceaMalgorzataSzepelak , gdzie regularnie publikujemy nowe nagrania. Oczywiście zachęcamy do subskrybowania.