KUP KSIĄŻKĘ

"Kufer cedru pełen" to książka wypełniona poezją. Niczym tajemniczy kufer odnaleziony na strychu.

KUP KSIĄŻKĘ

Boadicea

 

Mam na imię Małgorzata, urodziłam się na malowniczym Roztoczu. Chciałabym zaprosić do zapoznania się z moim debiutanckim tomikiem poezji „Kufer cedru pełen” wydanym dzięki współpracy z Podkarpackim Instytutem Książki i Marketingu. Kolekcjonuję książki z autografami, z przyjemnością chodzę do teatru, piszę wiersze oraz zamykam w opisach zdarzenia, które przykuły moją uwagę.

 

Moje motto:

„Pasja bywa cudownie nieobliczalna –  a odpowiednio pielęgnowana zaskakuje swoimi owocami”

 

Małgorzata Szepelak

 

Wyróżnienie w IV Konkursie Poetyckim im. B. Leśmiana w Zamościu w 1998 r.

„Otóż pisanie jest dla mnie właśnie tym – łagodzeniem swego rodzaju presji wewnętrznej, osłabianiem jej. A więc terapią. Naprawdę; podkreślam to, choć wydaje się to trochę śmieszne, ale taka jest prawda. Dla mnie pisanie było czymś niezwykle zbawiennym”.

-Emil Cioran

Boadicea – Moje wiersze

 

W tym miejscu dzielę się pasją, jaką są napisane przeze mnie wiersze. Miłosz Brzeziński powiedział podczas jednego ze swoich wywiadów: „Naukowcy zajmują się badaniem faktów, poezja zajmuje się prawdą”. Opinia – brylant!

„Kufer cedru pełen” to książka wypełniona poezją. Niczym tajemniczy kufer odnaleziony na strychu.

Obraz zamieszczony na okładce tomiku
autorstwa Wioletty Cieleckiej.

Boadicea – Moje pocztówki

 

” Moje Pocztówki” to u mnie odpowiednik bloga. Dlaczego „Pocztówki”?…

Uwielbiam być w drodze dokądkolwiek i często łapię się na tym, że jeszcze zanim dojadę do celu to już przeżywam podróż. Łapię te fragmenty tak, jak kiedyś mój starszy brat łapał motyle do siatki. On je wypuszczał, ja te fragmenty kolekcjonuję w „Pocztówkach”. Bywa, że ta podróż to wyprawa na sąsiednią ulicę lub spacer z psem.

Finisaż wystawy poplenerowej „Malujemy Rzeszów”

  Pięciolecie „Malujemy Rzeszów”     Dziesiątego października w Klubie Kultury Akwarium miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Połączyło sztukę malarską, rzeźbiarską, fotograficzną, muzykę i zaangażowanie społeczności lokalnej. Inicjatywa została zapoczątkowana w…

29.09.2023 Spotkanie z Rafałem Rżanym

Sierpień we wrześniu Pogodny, jeszcze letni wieczór. Wojciech Kass napisał u siebie na profilu „właściwie ten wrzesień jest sierpniem”. Rzeszów. Ulica 3 Maja. http://Galeria r_z / ORz ZPAP Przytulne, klimatyczne…

Rekomendacje czytelników
Rekomendacje czytelników

„Kufer cedru pełen” to książka wypełniona poezją. Niczym tajemniczy kufer odnaleziony na strychu.

Obraz zamieszczony na okładce tomiku
autorstwa Wioletty Cieleckiej.

Newsletter

Informacje o nowych wpisach prosto na Twój e-mail. Chcesz być na
bieżąco – zapiszesz się?