Co mają wspólnego – Literacka Blogosfera, Peron Literacki, Literacki MajsterMind i Bieszczady?

SUBIEKTYWNE PODSUMOWANIE CZERWIEC

02.06. LITERACKA BLOGOSFERA

Ostatni czas to istne żniwa literackie – moc spotkań, wydarzeń, festiwali;

Bardzo mnie to cieszy, ponieważ ponadwuletni czas pandemii ograniczył wszelkiego rodzaju twórczość.

Można by rzec, że tego wieczoru miałam swój pierwszy, kameralny wieczór autorski po tej długiej przerwie – z towarzyszeniem skrzypiec oraz cudnych melodii zagranych przez Anna Elżbieta Stopińska

Prawdziwa uczta, wystarczy spojrzeć na listę: J.S. Bach „Preludium”, A. Dvorak „Humoreska”, J.S. Bach „Gawot”, „Aria”; A. Vivaldi „Wiosna”, „Koncert a moll”, G. Monti „Czardasz”.

Szaleństwo literacko-muzyczne, z podkreśleniem istoty muzyki.

 

 

 

 

03.06. Drugi Festiwal Książki Bieszczadzkiej, Lesko

Udział w dwóch spotkaniach – z autorką Małgorzatą Matwij oraz

Jackiem Hugo-Bader, polskim dziennikarzem i reportażystą. Tu piszę więcej

https://boadicea.pl/drugi-festiwal-ksiazki-bieszczadzkiej-03-06-2022-lesko/

 

 

11.06. Ustrzyckie Lato z Książką Regionalną

Technika biegu górskiego różni się znacznie od biegu po asfalcie, stadionie, czy ogólnie po płaskim terenie. Uświadomiła mi to Izabela Zatorska-Pleskacz. Te i wiele innych ciekawostek, anegdot oraz przygód mrożących krew w żyłach można było posłuchać podczas spotkania autorskiego znanej biegaczki.

Bo bieganie to schody – dosłownie i w przenośni. Okazuje się po raz kolejny, że i pisanie i bieganie mają wiele wspólnych punktów. Przynajmniej u mnie jawią się ono jako proces twórczy. Mozolny, a jednocześnie przynoszący spełnienie i gwarantujący ogromną ilość endorfin.

https://boadicea.pl/gambate-daj-z-siebie-wszystko-ustrzyckie-lato-z-ksiazka-regionalna/?fbclid=IwAR1qCFqMA14Z2pVDBcsclRgxYHJ7kJ8ZI0vi5gqgZDR4TSdngXZ-X7v9JY0

Autor zdjęcia Jacek Bis

 

22.06. PERON LITERACKI BIBLIOTEKI KRAKÓW NA ŻYWO

Tyle chciałabym napisać o Peronie. Trzeba by mi było cofnąć się jakieś dwa-trzy lata. Pamiętam, że zanim odważyłam się wysłać swoje wiersze odsłuchałam ze dwie-trzy audycje. Z uwagi na ówczesne warunki, czyli brak możliwości spotkań na żywo – wszystko odbywało się podczas live na facebooku, więcej o tym wydarzeniu piszę https://boadicea.pl/peron-literacki-biblioteki-krakow-podsumowanie-warsztatow-2022/

Autorka zdjęcia Grażyna Potoczek

 

29.06. „Literacki MajsterMind”

 

 

Zlot piąty. Upał – dzisiaj temperatury wyższe, niż w Hiszpanii. Podsumowanie – zacne. Plany – nieoczywiste – Jeszcze bardziej, niż ostatnio.

To, co zrobione – zaskakujące. Zaplanowane spotkania z nami:

30 czerwca – gminna biblioteka publiczna w Bojszowach na Śląsku Małgorzata Matwij – Autor

5 lipca z ramienia  RSTK czytamy poezję w rzeszowskim ODK na ul.Kochanowskiego

14 lipca czytamy poezję, prozę i mówimy o blogowaniu w Kino za Rogiem na spotkaniu Romans z Literaturą – wieczory sztuką zdobione   I edycja projektu Izabeli Fac i Małgorzaty Korbeckiej.