Jaki był 2022 rok? Koci i literacki

 

[SUBIEKTYWNE PODSUMOWANIE 2022]

Począwszy od 19.12.2022r, przez kolejne dwanaście dni, aż do 30.12.2022r. codziennie będę zamieszczać subiektywne posty-podsumowania.

Każdego dnia – jeden miesiąc. Opisy dotyczyć będą tego, co działo się ważnego w kontekście literackim lub powiązanym z literaturą. Rozpoczynam styczniem i kolejno – jutro nastanie luty, we środę marzec itd. Zakończy się to 30.12.2022r.

31.12.2022r zamieszczę inspirującą, miłą niespodziankę.

Pomysł na podsumowanie narodził się spontanicznie, bardziej w celu udokumentowania tego, co zadziało się w ciągu roku. Zaczęłam robić małe podsumowanie ręcznie w kalendarzu. Stwierdziłam, że jest tego na tyle dużo, i na tyle jest to ciekawe, że wrzucę to na bloga. Ku pamięci.

Dzisiaj zajawka, i dzisiaj pierwszy miesiąc.

STYCZEŃ 2022

12.2021-01.01. [SYLWESTER W TEATRZE] „Okno na parlament”

 

Sztuka genialna. Komiczna, zabawna, błyskotliwa.

Aktorzy udowodnili po raz kolejny, że są mistrzami, jeśli chodzi o elementy komediowe.

Miałam tę przyjemność widzieć ich występy w innych sztukach – chociażby w prześmiesznej „Kolacji dla głupca”, legendarnych „Szalonych nożyczkach”, czy kultowym „Mój boski rozwód”.

 

15.01.  Publikacja mojego wiersza na Peronie Literackim Biblioteki Kraków

 

W ramach warsztatów literackich omawiane są nadsyłane wiersze. Prowadząca warsztaty Jadwiga Malina zamieszcza wiersze na stronie Peronu.

ZIMORODEK

Z lękiem wdychasz jesiennolistność

Błahego wejrzenia strumienia

By bez słów –

Bo brak słów

Oddalić się

w zawieszeniu

I pozostać –

W zawierzeniu

Jesienią zroszony

Zimą zrodzony …

27.01Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu

 

Plac Cichociemnych w Rzeszowie przy rzeźbie Józefa Szajny „Przejście”.

Co roku z inicjatywy Jerzego Fąfary odbywa się spotkanie, aby zapalić znicze, złożyć kwiaty. Już teraz zapraszam. Informacje o godzinie spotkania wrzucane będą u mnie na social mediach i tu, na blogu. Można przyjść zapalić znicz poza godziną oficjalnie podaną. Ostatnio dobiegłam na 19:00, po pracy.

 

 

Dobiegłam, bo od stycznia wróciłam do biegania po półrocznej przerwie. Wspominam tu o tym, ponieważ bieganie ma niebagatelny wpływ na moje pisanie.