Wieczór z poezją Małgorzaty Szepelak w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

Biogram

 

Małgorzata Szepelak urodziła się na malowniczym Roztoczu. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wolontariuszka w Fundacji Felineus zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt.

W 2019 r. w Podkarpackim Instytucie Książki i Marketingu wydała swój pierwszy tomik „Kufer cedru pełen”, który jest połączeniem poezji i prozy. Jest laureatką konkursów literackich i współautorką kilku antologii.

W życiu wiele rzeczy ją fascynuje: książki, muzyka, podróże, florystyka, zwierzęta, teatr, kino oraz dwie krainy: Roztocze i Bieszczady.

Należy do Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie.

Mama, żona, biegaczka.

Autorka bloga literackiego boadicea.pl. Kolekcjonuje książki z autografami.

Mieszka i pracuje w Rzeszowie.

Szczegóły wydarzenia

 

Powyżej zamieściłam biogram ze strony   http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,5168,wieczor-z-poezja-malgorzaty-szepelak-w-filii-nr-8-dn-15-11-2022-r-zaproszenie.html

Dodam jeszcze, że podczas spotkania moje wiersze czytać będzie Joanna Prejzner, poetka, pisarka, autorka projektu „Teatr Słów Nieprzypadkowych”.

Anna Stopińska, nauczycielka muzyki i pasjonatka gry na skrzypcach i altówce (gra na tych instrumentach od szóstego roku życia) urozmaici i uzupełni wieczór wystąpieniem ze swoimi instrumentami.

Pomiędzy wierszami będę czytać fragmenty prozy ze swojego tomiku. Spotkanie poprowadzi i czujnie czuwać będzie nad jego przebiegiem Patrycja Jankowska-Solecka.

To, co będziemy czytać z Asią przeplecione zostanie muzyką skrzypcową.

Ania towarzyszyła mi już podczas jednego ze spotkań, kilka „pocztówek” wstecz zamieszczony jest artykuł na ten temat. Na bazie poezji i muzyki zaistniało wówczas coś, czego do końca określić nie można. Wybór utworów nie był ani ustalony, ani planowany przed spotkaniem. Czytane wiersze współgrały z muzyką wyczarowaną przez Anię. Spontaniczne wykonanie, wspólna prezentacja naszej twórczości – atmosferę tego majowego wieczoru pamiętam do dzisiaj.

https://boadicea.pl/wieczorek-literacko-muzyczny-02-06-2022r/

Czy tak się stanie i tym razem?

Listopadowy wieczór, wtorek, godzina 18:00.

Biblioteka Filia nr 8, ul. Okulickiego, przy szpitalu MSW.

Zapraszam serdecznie!