Wywiad z serii „Pod Lupą”

Aleksandra Szponar jest autorką bloga  http://pasjonatkapoleca.blogspot.com/. Prowadzi bloga o książkach, z miłości do … książek.

Niedawno zaprosiła mnie na wywiad. Z zawodu jest historykiem-archiwistą, a także poniekąd bibliotekarzem. Gdy dowiedziałam się o tym fakcie od Oli od razu pomyślałam, że trafiłam na bratnią duszę. Praca w bibliotece – jak ja o tym kiedyś marzyłam!

Tak Ola napisała we wstępie do wywiadu:

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować sylwetkę rzeszowskiej poetki pochodzącej z Roztocza, Małgorzaty Szepelak, którą poznałam podczas jednego z naszych spotkań z cyklu „Literacka Blogosfera”, odbywających się w Filii nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Przyszła, opowiedziała o sobie i swojej poezji. A na kolejnym, majowym spotkaniu mieliśmy okazję posłuchać jej wierszy. To był naprawdę niesamowity i klimatyczny wieczór.

Pozostaje mi zaprosić Was na tę rozmowę.

Na zdjęciach (w środku) Małgorzata Matwij, dzięki której poznałam Olę na „Literackiej Blogosferze”.

Zdjęcia ukazują, że rozmowy o książkach, a nawet poezji mogą budzić wiele radości. Co prawda, można być radosnym i wyglądać zacnie – jak to w przypadku Małgosi – , my z Olą cóż, w chwilach uniesień same możemy być źródłem radości ;-).

Wystarczy spojrzeć na fotki.

A wywiad pod linkiem  http://pasjonatkapoleca.blogspot.com/2022/07/pod-lupa-rozmowa-z-rzeszowska-poetka.html